Uitstel vennootschapsbelasting aanvragen

Uitstel vennootschapsbelasting aanvragen

Uitstel vennootschapsbelasting kan je heel eenvoudig zelf aanvragen. Als je dit niet doet en je boekjaar is gelijk aan het kalenderjaar, dan moet je de aangifte voor 1 juni 2026 indienen. Heb je een gebroken boekjaar? Doe dan aangifte binnen 5 maanden na het einde van je boekjaar.

Als ondernemer heb je soms wat meer tijd nodig om de administratie van je onderneming af te ronden. Dat kan ook gelden voor je inkomstenbelasting, die natuurlijk weer van de resultaten van je onderneming afhangt.

Uitstel vpb aanvragen

  1. Ga naar de website van de Belastingdienst en klik op Inloggen. Klik op Voor ondernemers en dan Naar mijn Belastingdienst Zakelijk.
  2. Log in bij de Belastingdienst met eHerkenning.
  3. Ga naar het vennootschapsbelasting-scherm en selecteer links in het menu Vennootschapsbelasting 2025.
  4. Klik onder aan het vennootschapsbelasting-scherm op de link Uitstel vennootschapsbelasting 2025 aanvragen.
    Het vennootschapsbelasting-scherm van de Belastingdienst
    5. Je komt nu in het uitstel aanvragen scherm. Zet onderaan de pagina een vinkje bij Ik vraag uitstel aan tot 1 november 2026 voor de aangifte vennootschapsbelasting 2025.
    Vinkje bij Ik vraag uitstel aan
    6. Je komt nu in het Overzicht-scherm. Klik onder aan de pagina op de knop Opslaan en naar ondertekenen.
    Uitstel vennootschapsbelasting ondertekenen
    7. Het uitstel vennootschapsbelasting is nu ingediend!

Voorkom een boete

Wanneer je geen uitstel aanvraagt en na 1 juni je aangifte aanlevert, dan kan je een boete krijgen van de Belastingdienst. Zoals je hebt gelezen, is het aanvragen van uitstel zo geregeld.

Veelgestelde vragen over uitstel van de vpb-aangifte

Heb je een vraag? Wij hebben de antwoorden!

Je vraagt uitstel zelf aan op de website van de Belastingdienst. Log in met eHerkenning, ga naar het vennootschapsbelasting-scherm en selecteer in het menu Vennootschapsbelasting van het betreffende jaar. Klik onderaan op de link om uitstel aan te vragen, zet het vinkje en sla op via Opslaan en naar ondertekenen.

Met het aanvragen van uitstel krijg je uitstel tot 1 november van het lopende jaar voor de aangifte vennootschapsbelasting over het voorgaande jaar. Je zet hiervoor een vinkje bij de juiste regel op de site van de Belastingdienst.

Als je geen uitstel aanvraagt en je boekjaar gelijk is aan het kalenderjaar, moet je de aangifte indienen voor 1 juni van het volgende kalenderjaar. Heb je een gebroken boekjaar, dan doe je aangifte binnen 5 maanden na het einde van je boekjaar.

Ja, als je geen uitstel aanvraagt en na 1 juni je aangifte aanlevert, kun je een boete krijgen van de Belastingdienst. Het aanvragen van uitstel is eenvoudig en voorkomt dat.